blog

Liverpool vraća Luton kod kuće kako bi učvrstio prvo mjesto s pobjedom od četiri gola

Liverpool je 21. veljače ugostio Luton u susretu 26. kola EPL lige. Na kraju je Liverpoolova dobra igra u drugom poluvremenu rezultirala uzvratnom pobjedom od 4-1, čime je prednost na ljestvici povećana na četiri boda.

Crveni Liverpool je na početku utakmice preuzeo terensku inicijativu dječji nogometni dresovi, često napadajući Lutonovu obranu. Ipak, obrana Lutona bila je vrlo tvrdoglava i uspjeli su izdržati napad Liverpoola.

U 12. minuti Luton je iskoristio priliku za vodstvo. U kontri je Lutonov Jontaxi Jon probio po boku i prebacio loptu do Ogbenea, koji glavom posprema loptu u mrežu.

Zaostajući, Liverpool je u drugom poluvremenu počeo pojačavati napade, a konačno je izjednačio u 51. minuti. Van Dijk, u dres Liverpoola, visoko se podigao i glavom ubacio loptu u mrežu nakon udarca iz kuta.

Nakon izjednačenja Liverpool je nastavio s pritiskom Lutona i ubrzo su poveli. U 53. minuti Gakpo je primio ubačaj suigrača u petercu i glavom pospremio loptu u mrežu. Liverpool je svoje vodstvo povećao u 72. minuti. Luis Diaz primio je dodavanje od suigrača u šesnaestercu i mirno ugurao loptu u gol za povećanje na 3-1.

Liverpool je zapečatio pobjedu u posljednjoj fazi utakmice. U 87. minuti Elliott je pogodio izvan šesnaesterca za konačnih 4-1. Pobjeda je omogućila Liverpoolu da zadrži vodstvo na ljestvici i dovela ga u dobru poziciju za ulazak u finale FA kupa. U sljedećem kolu Liverpool na svom terenu dočekuje Chelsea, hoće li uspjeti zadržati vodstvo? Vidjet ćemo!