blog

Plameny překonaly Monahanův hattrick a porazily Jets 6:3

Hokejisté Calgary Flames se v pondělí večer vzchopili a po třígólovém deficitu porazili Winnipeg Jets 6:3, čímž přerušili sérii tří porážek. Dvěma góly a asistencí se na vítězství podílel Nazem Kadri hokejové dresy nhl.

Sean Monahan ukradl show hned na začátku, když vstřelil tři góly v rozmezí něco málo přes pět minut a poslal Jets do vedení 3:1. První dva góly vstřelil v přesilové hře, třetí pak dobře umístěnou střelou z mezikruží.

Flames se odmítli vzdát bez boje. Oliver Kylington, který po návratu z psychické dovolené odehrál teprve devátý zápas v této sezóně, otevřel skóre za Calgary samostatným nájezdem.

Nazem Kadri ve druhé třetině podnítil návrat gólem v přesilové hře, když tečovanou střelou překonal Connora Hellebuycka. V poslední minutě přidal další gól do prázdné branky a zpečetil tak vítězství.

Klíčovou roli sehrál také Andrew Mangiapane, který ve třetí třetině vstřelil rozhodující gól a zvýšil vedení Flames na 5:3.

Ve druhé a třetí třetině Flames zpevnili obranu a omezili tak gólové příležitosti Jets. Connor Hellebuyck, který byl po celou sezónu hvězdný, poprvé od listopadu pustil více než tři góly chicago blackhawks dres.

Toto vítězství je výraznou vzpruhou pro Flames, kteří do zápasu vstupovali s problémy. Jets se naopak budou chtít poučit ze svých chyb a odrazit se od nich v dalším zápase.